Działalność

-         Przedstawienia teatralne dla dzieci najmłodszych,

(m.in. ,,Czerwony Kapturek”, ,,Królewna Śnieżka”, ,,Śpiąca Królewna”, ,,Kopciuszek”, ,,Calineczka”, ,,Kot  w butach”, ,,Szewczyk Dratewka”, ,,O złym Czarodzieju Pim-Pom”, ,,Zaczarowany Książę”, ,,Jaś i Małgosia” i wiele innych) Współpracujemy z Przedszkolem ,,Koszałek-Opałek” w Miłosławiu oraz Przedszkolem ,,Bajkowy świat” w Orzechowie.

-         realizujemy projekt pt. ,,Poczytaj mi przyjacielu”. Jest to program, w ramach którego uczniowie naszego gimnazjum (grupa 20 osobowa) czytają dzieciom z miejscowego przedszkola książki i przygotowują zajęcia z maluchami 3 dni w tygodniu, co pozwala młodzieży zdobyć doświadczenie w pracy na rzecz innych, a przede wszystkim daje dużo radości.

-         Inscenizacje dla mlodzieży. Jednym z pierwszych większych przedsięwzięć naszej grupy była inscenizacja ,,Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza. Spektakl został wystawiony w Kościele Ewangelickim w Miłosławiu dwukrotnie. Wystawialiśmy także ,,Małego Księcia” Antoine de Saint Exupery w warunkach szkolnych. Przygotowaliśmy także ,,Współczesną opowieść wigilijną” na motywach opowieści Karola Dickensa, ,,Carpe Diem” spektakl dotyczący narkomanii, „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

-         Programy poetyckie. Od ponad dziesięciu lat w nasz repertuar wpisane zostały Poetyckie Zaduszki. Spektakle te opieramy na tekstach poetów, prozaików i dramaturgów polskich i zagranicznych oraz muzyce.

-         Lekcje inne niż wszystkie. Wypracowaliśmy m.in. ,,Gawędę o poezji Wisławy Szymborskiej”, „Wiek
z Czesławem Miłoszem”

-         Udział w Konkursach recytatorskich na szczeblu wojewódzkim.

-         Współpraca ze środowiskiem lokalnym. (wystawiliśmy wspólnie z młodzieżą z miejscowej parafii Misterium Męki Pańskiej w kościele św. Jakuba Apostoła w Miłosławiu oraz przygotowaliśmy Dzień Papieski)

-   Od kilku lat przygotowujemy spotkania – warsztaty z okazji wręczenia Nagrody   Kościelskich w Miłosławiu.

-   Współpraca z Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie – p. Andrzejem Malickim.