»

maj

Finały Mistrzostw Gimnazjum w Piłce Nożnej

W dniu 24 kwietnia w Gimnazjum nr 2 we Wrześni odbyły się Finały Mistrzostw Gimnazjum w Piłce Nożnej Chłopców.

Po zwycięstwie 3 – 2, po dogrywce w „Derbach Gminy” z zespołem Gimnazjum Orzechowo, uczniowie naszego gimnazjum znaleźli się w gronie 6 najlepszych drużyn powiatu.

W wyniku przeprowadzonego losowania zespół z Miłosławia trafił do grupy z wraz z Gimnazjum w Kołaczkowie i Zespołem Szkół w Zasutowie.

W rozgrywkach grupowych pewnie pokonaliśmy Gimnazjum w Kołaczkowie (5 – 1) i Zespół Szkół w Zasutowie (4 – 0). W półfinale drużyna z Miłosławia zmierzyła się z zespołem z Gimnazjum w Pyzdrach. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Pod koniec I połowy po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziego, czerwoną kartką za dyskusję z sędzią otrzymali zawodnicy z Pyzdr i Miłosławia. Znaczne osłabienie zespołu wprowadziło dużą nerwowość w grze, co w konsekwencji przełożyło się na porażkę 1 – 0.

W meczu o III miejsce uczniowie z Miłosławia pewnie pokonali po raz drugi Zespół Szkół w Zasutowie 6 – 0.

W finale drużyna Gimnazjum nr 2 we Wrześni pokonała Gimnazjum Pyzdry 3 – 0 i została Mistrzem Powiatu Wrzesińskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej.

Zespół Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego wystąpił w składzie:

1. Michał Mnich – bramkarz

2. Igor Olejniczak – bramkarz